RSS feed for MOHA

MOHA has logged 108 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blue Elephant: Part II

The Blue Elephant: Part II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
13
I Knew Her Well

I Knew Her Well

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
09
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
06
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alarmoty in the Land of Fire

Alarmoty in the Land of Fire

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry