• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Night of the Animated Dead

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Eli

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Shanghai Fortress

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Into the Ashes

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Cold Blood

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • I Am Toxic

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hex

    ★½

  • mid90s

    ★★★

  • Freaks

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Redcon-1

    ★★

  • Gwen

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Patient Zero

    ★★

  • The Death of Superman

    ★★★

  • Nightmare Cinema

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Action Point

    ★★½