Moisés has logged 70 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hart's War

Hart's War

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quills

Quills

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Redcon-1

Redcon-1

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Redbelt

Redbelt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Operation Mekong

Operation Mekong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gwen

Gwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am Toxic

I Am Toxic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Glory

Glory

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Action Point

Action Point

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry