• Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The One-Minute Memoir

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Shannon Amen

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Undone

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Marooned

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • And Then the Bear

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★