RSS feed for MOJOMonKey
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fraktus - Das letzte Kapitel der Musikgeschichte

Fraktus - Das letzte Kapitel der Musikgeschichte

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Bone Man

The Bone Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Versicherungsvertreter - Die erstaunliche Karriere des Mehmet Göker

Versicherungsvertreter - Die erstaunliche Karriere des Mehmet Göker

2012
×
Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Das Milan-Protokoll

Das Milan-Protokoll

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Jazzclub - Der frühe Vogel fängt den Wurm

Jazzclub - Der frühe Vogel fängt den Wurm

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Stefan Zweig: Farewell to Europe

Stefan Zweig: Farewell to Europe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry