Sort by
  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Forbidden Dream

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The House of Us

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Sibyl

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Sea of Itami Jun

  • Persona

  • Another Child

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Default

  • Intimate Strangers

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • House of Hummingbird

  • Our Body

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Non-Fiction

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★

  • Hotel by the River

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★½

  • Burning

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Border

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Grass

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Human, Space, Time and Human

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Post

    ★★