Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Goonies

The Goonies

1985
×
Edit this entry  
14
Collateral

Collateral

2004
×
Edit this entry  
11
Risky Business

Risky Business

1983
×
Edit this entry  
07
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
Edit this entry  
05
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
Edit this entry  
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Blow Out

Blow Out

1981
×
Edit this entry  
12
Hustle

Hustle

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
28
Bean

Bean

1997
×
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
15
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
13
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Moneyball

Moneyball

2011
×
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
08
Detachment

Detachment

2011
×
Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Edit this entry  
19
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
Edit this entry  
20
The Conversation

The Conversation

1974
×
Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Edit this entry