• Summer of 85

    ★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Cape Fear

    ★★★½

  • Kundun

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Rear Window

    ★★★½

  • Chinatown

    ★★★★½

  • Casino

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Color of Money

    ★★★½

  • La Dolce Vita

    ★★★★