Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sam Campbell: COMPANION

Sam Campbell: COMPANION

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Randy Writes a Novel

Randy Writes a Novel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Aaron Chen: If Weren't Filmed, Nobody Would Believe

Aaron Chen: If Weren't Filmed, Nobody Would Believe

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Get Real Dude

Get Real Dude

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sam Campbell: COMPANION

Sam Campbell: COMPANION

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trough @ Lyric Hyperion

The Trough @ Lyric Hyperion

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sam Campbell: COMPANION

Sam Campbell: COMPANION

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boiling Point

Boiling Point

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Score

The Score

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rocks that Bleed

Rocks that Bleed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry