Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Maniac 2: Mr. Robbie

Maniac 2: Mr. Robbie

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Making of: Mulholland Drive

The Making of: Mulholland Drive

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Joe Spinell Story

The Joe Spinell Story

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
Deep in the Woods

Deep in the Woods

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
The Amusement Park

The Amusement Park

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Obsession

Obsession

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Necrophobia 3D

Necrophobia 3D

2014
×
Edit this entry  
29
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unas Cuantas Bestias

Unas Cuantas Bestias

×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Routine: The Prohibition

Routine: The Prohibition

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
You owe me one

You owe me one

×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Survivers

Survivers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dana

Dana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Abracitos

Abracitos

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Última Navidad del Universo

La Última Navidad del Universo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anguish

Anguish

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Birthday Mr Bean

Happy Birthday Mr Bean

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien Autopsy

Alien Autopsy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Redacted

Redacted

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Greetings

Greetings

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder à la Mod

Murder à la Mod

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
American Rickshaw

American Rickshaw

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Formula for a Murder

Formula for a Murder

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Joe's Apartment

Joe's Apartment

1996
×
★★½
Edit this entry  
09
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sun Choke

Sun Choke

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Washing Machine

The Washing Machine

1993
×
★★
Edit this entry  
06
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Historias violentas

Historias violentas

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Before the Fall

Before the Fall

2008
×
★★★
Edit this entry