RSS feed for Molinski4

Molinski4 has logged 328 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Private Parts

Private Parts

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★½
Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Edit this entry  
08
Images

Images

1972
×
★★★½
Edit this entry  
07
Willard

Willard

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La cripta

La cripta

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of Silence

Wrath of Silence

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★½
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Sweet Body of Deborah

The Sweet Body of Deborah

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Laurin

Laurin

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Us and Them

Us and Them

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
10x10

10x10

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
German Angst

German Angst

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicarivs: The Night and the Silence

Sicarivs: The Night and the Silence

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slime City

Slime City

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Muertos comunes

Muertos comunes

2004
×
★★½
Edit this entry  
06
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
The Widowed Witch

The Widowed Witch

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry