RSS feed for Molinski4

Molinski4 has logged 91 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
No Man's Land: The Rise of Reeker

No Man's Land: The Rise of Reeker

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Reeker

Reeker

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
The Abandoned

The Abandoned

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deranged

Deranged

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Goya Murders

The Goya Murders

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Paranormal Activity: Tokyo Night

Paranormal Activity: Tokyo Night

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
R-Point

R-Point

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cam2Cam

Cam2Cam

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Relic

The Relic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detective Story

Detective Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Detective

Nightmare Detective

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Fatal Frame

Fatal Frame

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Death Carries a Cane

Death Carries a Cane

1973
×
★★★
Edit this entry  
30
Autopsy

Autopsy

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Watch Me When I Kill

Watch Me When I Kill

1977
×
★★★
Edit this entry