Molinski Horror Picture Show 🎃🦇 has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Formula for a Murder

Formula for a Murder

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Joe's Apartment

Joe's Apartment

1996
×
★★½
Edit this entry  
09
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sun Choke

Sun Choke

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Washing Machine

The Washing Machine

1993
×
★★
Edit this entry  
06
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Historias violentas

Historias violentas

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Before the Fall

Before the Fall

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Birdsong

Birdsong

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Mindwarp

Mindwarp

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Heroes: Silence and Rock & Roll

Heroes: Silence and Rock & Roll

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unsolved Mysteries: House of Terror

Unsolved Mysteries: House of Terror

×
★★★½
Edit this entry  
28
Unsolved Mysteries: 13 Minutes

Unsolved Mysteries: 13 Minutes

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Screaming in the Hallway

Screaming in the Hallway

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Funhouse

Funhouse

2019
×
★½
Edit this entry  
20
The Girl by the Lake

The Girl by the Lake

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Night of the Skull

Night of the Skull

1974
×
★★½
Edit this entry  
17
Baratometrajes 2.0

Baratometrajes 2.0

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Underground Kings (Natos y Waor: el documental)

Underground Kings (Natos y Waor: el documental)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★½
Edit this entry  
12
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Screamtime

Screamtime

1983
×
★★½
Edit this entry  
08
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Murcian Pyramids

The Murcian Pyramids

2019
×
Edit this entry  
06
Area 51

Area 51

2015
×
Edit this entry  
05
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Widow

The Widow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★½
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Edit this entry