Molinski Horror Picture Show 🎃🦇 has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Portals

Portals

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crone Wood

Crone Wood

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
El cerro de los dioses

El cerro de los dioses

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cine de guerrilla

Cine de guerrilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Charismata

Charismata

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mí

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buenas noches, dijo la Señorita Pájaro

Buenas noches, dijo la Señorita Pájaro

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
Amigo

Amigo

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Heroin Busters

The Heroin Busters

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Weekend Murders

The Weekend Murders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vampus horror tales

Vampus horror tales

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Almost Blue

Almost Blue

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
The Vanity Serum

The Vanity Serum

2004
×
★★★
Edit this entry