Sort by

Molinski4 has logged 531 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Monkey Business

Monkey Business

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Secret Of Dr. Grinberg

The Secret Of Dr. Grinberg

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hideous

Hideous

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Alcàsser Murders

The Alcàsser Murders

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Dentist 2

The Dentist 2

1998
×
★★
Edit this entry  
25
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Obaba

Obaba

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Va a ser que nadie es perfecto

Va a ser que nadie es perfecto

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
★★
Edit this entry  
21
13 Curses

13 Curses

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
La desvida

La desvida

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Ummo. La España alienígena

Ummo. La España alienígena

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Camera Cafe: The Movie

Camera Cafe: The Movie

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Pixel Theory

Pixel Theory

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Ramona

Ramona

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Killing Words

Killing Words

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
First Surrender

First Surrender

1971
×
★★★
Edit this entry  
12
El crimen de la calle Fuencarral

El crimen de la calle Fuencarral

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
El caso del cadáver descuartizado

El caso del cadáver descuartizado

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Username:666

Username:666

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Palazzo Vecchio Una storia di arte e di potere

Palazzo Vecchio Una storia di arte e di potere

×
★★★
Edit this entry  
11
Limbo: la película

Limbo: la película

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Autodefensa

Autodefensa

2022
×
Edit this entry  
10
The Silent House

The Silent House

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Echoes of Fear

Echoes of Fear

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demon Inside

Demon Inside

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Evil Tapes

Evil Tapes

2022
×
Edit this entry  
08
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
07
The Curse of Tutankhamun

The Curse of Tutankhamun

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fabergé, the Making of a Legend

Fabergé, the Making of a Legend

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Surviving the Hills: The Making of 'The Hills Have Eyes'

Surviving the Hills: The Making of 'The Hills Have Eyes'

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Carne cruda

Carne cruda

2011
×
★½
Read the review Edit this entry