Sort by

Molinski4 has logged 477 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Domino's Originals: IlloJuan

Domino's Originals: IlloJuan

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Unicorns

Unicorns

2023
×
★½
Edit this entry  
28
Miley Cyrus - Endless Summer Vacation: Continued (Backyard Sessions)

Miley Cyrus - Endless Summer Vacation: Continued (Backyard Sessions)

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Miley Cyrus - Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus - Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
CVLT

CVLT

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
South Park (Not Suitable for Children)

South Park (Not Suitable for Children)

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vide Noir

Vide Noir

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Christmas Tapes

The Christmas Tapes

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
23
It's Me, Billy

It's Me, Billy

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Evidence

Evidence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Puppetman

The Puppetman

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Nightmare Symphony

Nightmare Symphony

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malum

Malum

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upon Entry

Upon Entry

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Edit this entry  
08
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
Edit this entry  
07
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★½
Edit this entry  
04
The Conference

The Conference

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Satanic Hispanics

Satanic Hispanics

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fantastic Golem Affairs

The Fantastic Golem Affairs

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
To Let

To Let

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hidden

The Hidden

2005
×
Edit this entry  
12
Morbid

Morbid

2022
×
Edit this entry  
11
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gnaw

Gnaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mario Bava: Maestro of the Macabre

Mario Bava: Maestro of the Macabre

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Painted in Blood

Painted in Blood

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Project Eerie

Project Eerie

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Damn You, Love!

Damn You, Love!

2014
×
Edit this entry  
01
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★
Edit this entry