Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackass: Gumball 3000 Rally Special

Jackass: Gumball 3000 Rally Special

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

1950
×
Read the review Edit this entry  
08
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry