Sort by
  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • This Much I Know to Be True

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • You Are Not My Mother

  • Boiling Point

  • Vortex

  • Titane

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Rebel Dykes

  • Can't Get You Out of My Head

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • It's a Sin

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Soul

  • Red, White and Blue

  • Tove

  • Mangrove

  • Lovers Rock

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

  • Mrs. America

  • Sisters with Transistors

    ★★★★

  • Devs

  • Disclosure

  • The Father

  • Minari

  • Little Women

    ★★★★

  • The Fall

  • 3 Teaspoons of Sugar

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Inna de Yard

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Catch-22

    ★★★★

  • Atlantics

  • Rocketman

    ★★

  • Us

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Beats

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

  • Vice

    ★★★★

  • National Theatre Live: Antony & Cleopatra

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • High Life

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Calibre

  • The Hymns of Muscovy

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Creature Companion