Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Homecoming: The Road to Mullingar

Homecoming: The Road to Mullingar

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog

Dog

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dick

Dick

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Loki

Loki

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry