Sort by

kate has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Modern Farewell

A Modern Farewell

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Garry Winogrand: All Things Are Photographable

Garry Winogrand: All Things Are Photographable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miley Cyrus Presents Stand by You

Miley Cyrus Presents Stand by You

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★
Edit this entry