• Where the Crawdads Sing

    Where the Crawdads Sing

    ★★★½

    this is definitely one of the best adaptations i’ve seen like everything that i pictured in my head just showed up on screen which is so good but that doesn’t change the fact that i hated that everything about that ending

  • See How They Run

    See How They Run

    ★★★★★

    saoirse ronan <3

  • Homecoming: The Road to Mullingar

    Homecoming: The Road to Mullingar

    ★★★★★

    need niall and lewis to scoot over so i can join their friendship

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★★

    everyone actually owes selena an apology like she’s truly one of the best people in the world

  • She-Hulk: Attorney at Law

    She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★★

    only losers hate this show i’m being serious

  • Hocus Pocus 2

    Hocus Pocus 2

    ★★★★★

    i truly do not care if the movie was just a nostalgic cash grab, i was having the time of my life and that’s all that matters

  • The Lost City

    The Lost City

    ★★★★★

    not even joking when i say this is the movie of the year

  • Do Revenge

    Do Revenge

    ★★★½

    did the trying not to say mother for a minute challenge and failed when sarah michelle gellar was on my screen

  • The Gray Man

    The Gray Man

    ★★½

    ryan gosling was the only thing that i liked about this

  • The Broken Hearts Gallery

    The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

    this is literally the most perfect romcom ever and i also need geraldine viswanathan to be in everything for the rest of time

  • Little Italy

    Little Italy

    ★★★★

    this is what the sopranos wanted to be

  • Set It Up

    Set It Up

    ★★★★★

    THEE BEST NEW-AGE ROMCOM