• The King of Staten Island

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Her

  • Inception

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • 4 Months, 3 Weeks and 2 Days

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★