Molly has logged 34 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry