• Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Fyre

  • Glass

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Flower Boy: A Conversation

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Saturation

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★

  • Deadpool

    ½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Men, Women & Children