Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry