Molly has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Colours

Colours

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
For the Birds

For the Birds

2000
×
Edit this entry  
19
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Edit this entry  
19
Boundin'

Boundin'

2003
×
Edit this entry  
19
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry