• Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Fatale

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

  • The Empty Man

    ★★★

  • Rebecca

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Very Excellent Mr. Dundee

    ★★★

  • Fatal Affair

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Fried Barry

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★½

  • Black Bear

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Primal

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Fractured

    ★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Climate of the Hunter

    ★★★★

  • VFW

    ★★

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Synchronic

    ★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★