RSS feed for Molly
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Guilty as Sin

Guilty as Sin

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspect

Suspect

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hook

Hook

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Three Christs

Three Christs

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Talk to Strangers

Never Talk to Strangers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Net

The Net

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me Crazy: A Five Film

Call Me Crazy: A Five Film

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stunts

Stunts

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Primal

Primal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry