molly has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fingersmith

Fingersmith

2005
×
Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saving Face

Saving Face

2004
×
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Tread

Tread

2019
×
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry