Sort by

Molokidan has logged 25 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Munchie Strikes Back

Munchie Strikes Back

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Munchie

Munchie

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Circuitry Man II: Plughead Rewired

Circuitry Man II: Plughead Rewired

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Circuitry Man

Circuitry Man

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostage to the Devil

Hostage to the Devil

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★
Read the review Edit this entry