Sort by

Molotera has logged 50 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bobbleheads: The Movie

Bobbleheads: The Movie

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charming

Charming

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Cranston Academy: Monster Zone

Cranston Academy: Monster Zone

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Shoes and the Seven Dwarfs

Red Shoes and the Seven Dwarfs

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cranston Academy: Monster Zone

Cranston Academy: Monster Zone

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Fearless

Fearless

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
My Little Big Man

My Little Big Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Luis and the Aliens

Luis and the Aliens

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Spycies

Spycies

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ella Bella Bingo

Ella Bella Bingo

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mutiny of the Worker Bees

Mutiny of the Worker Bees

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Secret

The Secret

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cindy La Regia

Cindy La Regia

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Read the review Edit this entry  
09
Best Player

Best Player

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The League of Five

The League of Five

2020
×
★½
Read the review Edit this entry