Sort by

momalley has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sita Sings the Blues

Sita Sings the Blues

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bastards

Bastards

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sacro GRA

Sacro GRA

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
*Corpus Callosum

*Corpus Callosum

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snoopy, Come Home

Snoopy, Come Home

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Front Page

The Front Page

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Return of the King

The Return of the King

1980
×
★★
Read the review Edit this entry