• The Matrix Resurrections

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Run

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • Rent-A-Pal

  • Host

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • Alone

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 5 Lessons in Happiness: Little Man

  • 5 Lessons in Happiness: Baby Maybe

  • Possessor

    ★★★

  • The Night House

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Ema

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

  • Queer-Bomb

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Us

  • I See You

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • The Lodge

  • The Edge of Democracy

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ½

  • Skin

    ★★★★

  • Cam

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★½

  • Bixa Travesty

  • Hereditary

    ★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★★

  • Creep 2

  • 1922

  • The Ritual

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★½

  • Friendly Beast

    ★★★½

  • The Florida Project

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Laerte-se

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½