• Groot's First Steps

  • Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Prey

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

  • Magnum Opus

  • Alone Together

    ★★

  • Home is My Home

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Watcher

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • For Zeko

    ★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Uncertain Snow

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Louise

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Rest in Peace

    ★★★★

  • The Soloists

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Grandmother

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • The Humans & the Mongoose

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★

  • Nitram

    ★★★★

  • The North Water

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World