Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alone Together

Alone Together

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Home is My Home

Home is My Home

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Humans & the Mongoose

The Humans & the Mongoose

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twice Born

Twice Born

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Suit

The Suit

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
For Zeko

For Zeko

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hotel Magnezit

Hotel Magnezit

1978
×
★★
Edit this entry  
29
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★½
Edit this entry