• Prey

    Prey

    ★★★

    انا اسفة بس هو الوحش جاب كل المعدات والتقنيات دي كلها منين واحنا في سنة ١٧١٩
    ولو السبب ظهر في الافلام القديمة يا ريت حد يقولي لاني مشفتهمش

  • Home is My Home

    Home is My Home

    ★★★½

    برافو

  • Men

    Men

    ★★★★

    أليكس جارلاند كان عنده فكرة ومن وجهة نظري قدر يوظفها، بس هل انا متفقة كليا مع الفكرة أو لا فهو لا بس ده لا يمنع انه عرض وجهة نظره بطريقة احترافية وممكن قاسية لحد كبير بس اجاد العرض.

    جيسي باكلي الممثلة اللي اخدت مساحة هايلة مؤخرا علي شاشات السينما أبدعت وأجادت التمثيل، لدرجة انها اقنعتني ان كان المشهد الاخير حقيقي تماما مش وهم في عقلها او اضطراب ما بعد الصدمة.

    الشعور بالذنب او توجيه اللوم عليك بحق او بغير وجه…

  • Crimes of the Future

    Crimes of the Future

    ★★★★

    فيلم يشاهد مرتين تلاتة وعلى مهل وتكون مطلع بشكل كبير علي افلام كورننيبرج وقادر تفهم فلسفته
    الفيلم محتاج قراية كتيرة للفلسفة والاسقاطات والرمزيات اللي في الفيلم اللي بالمناسبة مش واضحة اوي.

  • The Humans & the Mongoose

    The Humans & the Mongoose

    ½

    ما هذا الهراء الماسخ؟

  • Before Sunset

    Before Sunset

    ★★★½

    الجزء ده عجبني عن الاولاني
    بسبب انه كان فيه اعادة لذكري اليوم اللي قضوه سوى
    مع شوية نضج
    مناقشتهم في العربية كانت مهمة جدا
    وبتبين ان منكن علاقتهم كانت تنجح لو كانوا سوا وممكن برضه تفشل

    حركة الكاميرا كانت بديعة انا كمان حسيت اني بتفسح معاهم في نهر السين وشوارع باريس الجميلة والحمد لله مجبوش برج ايفل

  • Before Sunrise

    Before Sunrise

    ★★★½

    بستغرب جدا علاقات الحب والمشاعر اللي تتكون في كام ساعة كدة
    عموما حبيبت النقاشات الحوارية اللي طرحت في الفيلم، وحبيب اخر مشهد الفوتومونتاج للاماكن الفاضية اللي زاروها

  • The Place Beyond the Pines

    The Place Beyond the Pines

    ★★★★

    مدينة "سكنيكتدي" – تعني المكان ما وراء سهول الصنوبر في لغة الموهوك إحدى القبائل الأصلية الأمريكية

    أكتر مشهد أثر فبا في الفيلم مش مفاجأة جوزلينج خالص بعد ساعة من الفيلم، بالعكس مشهد دموعه وحزنه اللي وصلني وابنه بيتم تعميده وهو مش شايله والولد ميعرفوش، دموعه نزلت بكل بساطة وحزن من غير مجهود زي المجهود الجبار اللي عمله برادلي كوبر وهو بيعيط في اواخر الفيلم، لو بالمقارنة فيفوز جوزلينج بيه ومفيش مقارنة بينهم أصلا..
    في مشهد فصلني في الفيلم هو مش…

  • On the Count of Three

    On the Count of Three

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    المريض النفسى يجب التعامل معه بحرص
    بطلين الفيلم واحد منهم كيفين مريض نفسي ويعالج في احد المصحات النفسية والاخر فال الذي سأم الحياة وسأم ما فيها فحياته تفتقد للمعنى، ومن هنا كانت الشرارة لأحداث الفيلم، القشة التي قصمت ظهر البعير حينما اقترح فال علي كيفين - الذي كان معترضا منذ البداية- فكرة انتحارهم سوياً
    لذلك الحرص في استخدام الجمل والعبارات معالمريض التفسي، لربما كلمة منة تؤنسه وكلمة منك تقتله.
    أثناء مشاهدتي للفيلم كان يدور في ذهني سؤال واحد فقط هل…

  • You Won't Be Alone

    You Won't Be Alone

    ★★★

    محتاج مشاهدة مني تانية لاني شوفته علي مرتين بينهم أيام كتيرة للاسف

  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once

    فيلم مجهد لأبعد حد، القصة بسيطة جدا جدا ومكانتش محتاجة كل هذا الكم من المؤثرات البصرية السريعة ( اللي الناس بقت بتطلبها، من باب التغيير)، بصراحة محبتش كم المؤثرات اللي كانت طاغية بشكل كبير علي الاسكريبت اللي هو أصلا يعتبر مش موجود، يمكن بس مشهد الصخرة الوحيد اللي حصل فيه هدوء واتقال فيه كلمتين كويسين، لكن أنا مطلعتش من الفيلم بأي قيمة لا فنية والا مشاهدة ممتعة والا أي مشهد علق في عقلي افتكره او استشهد بيه في أي نقاش…

  • The Bridges of Madison County

    The Bridges of Madison County

    ★★★½

    لماذا دائما الجسور؟
    لانها دائما ملتقى الأحبة أو فراقهم

    الافلام اللي من النوع ده بتخوفني، بتخوفني الحبكة، ، القرارات المصيرية، هل انا صح والا هل انا غلط، البطلة اختارت الاصح والاعقل زيها زي اللي اختارته برضه بطلة فيلم
    Brief encounter
    و زي ما اختارت بطلة فيلم
    The aftermath
    كلهم بيختاروا نفس الاختيار ومحدش بيقدر يجازف، ولو جازفوا حتضيع المشاعر والحب ويفضل الالم والحزن.