Sort by
  • Kidnapped

    ★★★½

  • A Song Sung Blue

    ★★★★

  • Légua

    ★★★

  • Club Zero

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Firebrand

    ★★★½

  • Only the River Flows

    ★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Banel & Adama

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • The New Boy

    ★★★

  • Four Daughters

    ★★★½

  • Eureka

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★

  • A Prince

    ★★★★

  • Rosalie

    ★★½

  • Youth (Spring)

    ★★★★

  • The Nature of Love

    ★★★½

  • Room 999

    ★★★

  • Midnight Skin

    ★★★

  • Don't Cry Gabriel

    ★★★½

  • Stranger

    ★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★½

  • Occupied City

  • My Sole Desire

    ★★½

  • Normal

    ★★★½

  • boygenius: the film

  • Ana Rosa

    ★★★½

  • The Crime Is Mine

    ★★½

  • Don't Cry Halima

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Spare Keys

    ★★★

  • Rascals

    ★★★½

  • The Playground

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Trenque Lauquen

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • Other People's Children

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • A Couple

    ★★★★

  • The Origin of Evil

    ★★★★

  • Wolf and Dog

    ★★★½

  • Vera

    ★★★½

  • Princess

    ★★½

  • Houria

    ★★★

  • Angry Annie

    ★★★½

  • Astrakan

    ★★★

  • Des Amandiers aux Amandiers

    ★★★

  • The Wild One

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Maria Schneider, 1983

    ★★★★½

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Close

    ★★★

  • The Beasts

    ★★★½

  • Lucky Fish

    ★★★★

  • The Blue Caftan

    ★★★½

  • Next Sohee

    ★★★½

  • Christophe… Definitely

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★★

  • Grand Paris

    ★★★

  • The Super 8 Years

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Riposte féministe

    ★★

  • Return to Seoul

    ★★★★