• Final Voyage

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Black Eagles

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Rechts. Deutsch. Radikal.

    ★★★★

  • Sörensen's Fear

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Loop

  • Still Here

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Sløborn

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Narcissus and Goldmund

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Stage Mother

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Head Burst

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Undone

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • The Song of Names

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Space Between The Lines

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Someone, Somewhere

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½