monalisahagen has logged 113 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Someone, Somewhere

Someone, Somewhere

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cloud 9

Cloud 9

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Public

The Public

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Imagine

Imagine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paulette

Paulette

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Simon Says Goodbye to His Foreskin

Simon Says Goodbye to His Foreskin

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blame Game

Blame Game

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry