monalisahagen has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wer hat Angst vor Sibylle Berg?

Wer hat Angst vor Sibylle Berg?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rechts. Deutsch. Radikal.

Rechts. Deutsch. Radikal.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Man spricht deutsh

Man spricht deutsh

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Move

Move

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Separation City

Separation City

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Low

Get Low

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Loop

The Loop

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry