MonarcaBR has logged 950 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Duas de Mim

Duas de Mim

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wild

The Wild

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man & Hulk: Heroes United

Iron Man & Hulk: Heroes United

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
The Reluctant Dragon

The Reluctant Dragon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
7 Sea Pirates

7 Sea Pirates

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Edit this entry  
28
Um Tio Quase Perfeito

Um Tio Quase Perfeito

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Take Me

Take Me

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stray

The Stray

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
G-Force

G-Force

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry