Sort by
  • Strange Way of Life

    ★★

  • BEEF

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Blonde

    ★½

  • Pearl

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Looks That Kill

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Ema

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Romanoffs

    ★½

  • Grace

    ★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★