• Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Death of Me

    ★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

    ★★★

  • Transhood

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Tape

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Midnight Kiss

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Let It Snow

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Shed

  • Wrinkles the Clown

  • The Beach House

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Billie

    ★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

  • 1BR

    ★½

  • Vivarium

    ★½

  • The Lion King

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Daddy

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Clementine

    ★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Villains

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½