Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Witness

Witness

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Love Letter

The Love Letter

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drinksgiving

Drinksgiving

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carolina

Carolina

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Make a Wish

Make a Wish

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Brother Has Bad Dreams

My Brother Has Bad Dreams

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pin

Pin

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The American Meme

The American Meme

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pin

Pin

1988
×
★★
Read the review Edit this entry