RSS feed for Money_Bags

Money_Bags has watched 432 films released in the 2000s.

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

    ★★½

  • The Boondock Saints II: All Saints Day

  • The Men Who Stare at Goats

  • 2012

  • Zombieland

    ★★★★

  • Solomon Kane

  • A Serious Man

    ★★★★

  • The Trotsky

    ★★½

  • Up in the Air

  • Taking Woodstock

  • District 9

  • (500) Days of Summer

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Year One

  • The Hangover

  • Partly Cloudy

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★★½

  • Up

  • Star Trek

  • X-Men Origins: Wolverine

  • Louis Theroux: A Place for Paedophiles

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • Futurama: Into the Wild Green Yonder

  • Watchmen

  • Fired Up!

  • Coraline

  • Moon

    ★★★★½

  • My Bloody Valentine

  • Defiance

  • Marley & Me

  • Valkyrie

  • Ip Man

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Gran Torino

  • Futurama: Bender's Game

  • Quantum of Solace

  • Louis Theroux: Law and Disorder in Philadelphia

  • The Wrestler

  • Pontypool

    ★★★★½

  • The Hurt Locker

  • Burn After Reading

  • Tropic Thunder

  • Pineapple Express

  • Step Brothers

  • Dr. Horrible's Sing-Along Blog

  • The Dark Knight

  • Journey to the Center of the Earth

  • Hancock

  • Presto

  • Waltz with Bashir

    ★★★★

  • Futurama: The Beast with a Billion Backs

  • WALL·E

  • The Incredible Hulk

  • Wanted

  • The Happening

  • Kung Fu Panda

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Slumdog Millionaire

  • Iron Man

  • Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

  • Forgetting Sarah Marshall

  • Make-Out with Violence

    ★★★★

  • Miss Pettigrew Lives for a Day

  • The Bank Job

  • Taken

  • Jumper

  • In Bruges

  • Fool's Gold

  • Let the Right One In

    ★★★★★

  • Untraceable