RSS feed for Money_Bags

Money_Bags has rated 32 films released in the 1930s.

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • M

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • White Zombie

    ★★★½

  • The Lady Vanishes

    ★★★★½

  • Frankenstein

    ★★★★½

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★★½

  • Jamaica Inn

    ★★★★★

  • Young and Innocent

    ★★★★★

  • The 39 Steps

    ★★★★★

  • The Man Who Knew Too Much

    ★★★★★

  • Rich and Strange

    ★★★★★

  • Tell Your Children

    ★★★½

  • Mr. Smith Goes to Washington

    ★★★★★

  • Snow-White

    ★★★★★

  • Sabotage

    ★★★★★

  • Make Way for Tomorrow

    ★★★★★

  • L'Atalante

    ★★★★★