RSS feed for Money_Bags

Money_Bags has rated 72 films released in the 1950s.

  • A Man Escaped

    ★★★★★

  • Human Desire

    ★★★★★

  • Jubal

    ★★★★★

  • Heaven Knows, Mr. Allison

    ★★★★½

  • The Human Condition II: Road to Eternity

    ★★★★★

  • The Human Condition I: No Greater Love

    ★★★★★

  • Night and Fog

    ★★★★★

  • Rio Bravo

    ★★★★★

  • Elevator to the Gallows

    ★★★★★

  • The Big Heat

    ★★★★★

  • Ace in the Hole

    ★★★★★

  • South Pacific

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★½

  • Shane

    ★★★★½

  • Winchester '73

    ★★★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★★

  • Anatomy of a Murder

    ★★★★★

  • Carousel

    ★★★