RSS feed for Money_Bags

Money_Bags has rated 68 films released in the 1960s.

  • Judgment at Nuremberg

    ★★★★★

  • Repulsion

    ★★★★★

  • The Manchurian Candidate

    ★★★★★

  • The Human Condition III: A Soldier's Prayer

    ★★★★★

  • Horrors of Spider Island

    ★★

  • Witchfinder General

    ★★★★★

  • Onibaba

    ★★★★★

  • The Virgin Spring

    ★★★★★

  • Marnie

    ★★★★½

  • The Plague of the Zombies

    ★★★★

  • Black Sunday

    ★★★★½

  • One-Eyed Jacks

    ★★★★½

  • Hour of the Wolf

    ★★★★★

  • In the Heat of the Night

    ★★★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★

  • For a Few Dollars More

    ★★★★½

  • What Ever Happened to Baby Jane?

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★