RSS feed for Money_Bags

Money_Bags has rated 61 films released in the 1970s.

  • A Bridge Too Far

    ★★★★

  • Deep Red

    ★★★★½

  • Watership Down

    ★★★★½

  • Don't Look Now

    ★★★★★

  • Fiddler on the Roof

    ★★★★★

  • The Conversation

    ★★★★★

  • Straw Dogs

    ★★★★★

  • The Warriors

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • The French Connection

    ★★★★★

  • Salem's Lot

    ★★★★½

  • The Blood on Satan's Claw

    ★★★★½

  • Stalker

    ★★★★★

  • The Psychic

    ★★★★

  • Shivers

    ★★★★½

  • Rabid

    ★★★★½

  • Zombie Flesh Eaters

    ★★★★½

  • The Cowboys

    ★★★★