RSS feed for Money_Bags

Money_Bags has rated 14 documentary films.

  • Night and Fog

    ★★★★★

  • Shoah

    ★★★★★

  • Crumb

    ★★★★★

  • The Act of Seeing with One's Own Eyes

    ★★★★★

  • And Everything Is Going Fine

    ★★★★

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★★½

  • The Seafarers

    ★★

  • Flying Padre

    ★★★

  • Koyaanisqatsi

    ★★★★

  • Waltz with Bashir

    ★★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★

  • A Portrait of Ga

    ★★★½

  • Man with a Movie Camera

    ★★★★★

  • Visions of Light

    ★★★★